بهترین زمان برای ورزش...

آیا واقعاً تفاوتی دارد که شما صبح، بعدازظهر و یا عصر ورزش کنید؟ پاسخ این است که بله، تفاوت دارد. در واقع این زمان در افرادِ مختلف فرق می‌کند. بهترین زمان برایِ انجامِ تمریناتِ ورزشی هنگامی است که شما بیش از هر زمانِ دیگری بیدار و هشیارید. اگر شما ساعتِ ۵ صبح بیدار شوید، به احتمالِ زیاد دیگر برای ۹ یا ۱۰ شب بیدار و هشیار نیستید. در طولِ تمریناتِ ورزشی تان باید فعال و متمرکز باشید. آیا پس از ورزش دچارِ مشکلاتِ خواب می‌شوید؟ اگر این گونه است بهتر است صبح و یا در طولِ روز ورزش کنید تا هنگامِ شب بتوانید به مقدارِ لازم برایِ رشدِ عضلاتتان استراحت کنید.
زمانِ دقیقی برایِ انجام تمرینات ورزشی پیشنهاد نشده است، اما انتظار می‌رود که اواسطِ روز بهترین زمان برایِ انجامِ این کار باشد. البته ممکن است ورزش کردن برایِ برخی از مردم به دلیلِ فاکتور‌هایی مانندِ کار، خواب و تغذیه مشکل باشد. بلند کردن وزنه باید بر اساسِ برنامه شخصی شما باشد. برایِ اینکه تمریناتتان با ارزش باشند، باید سرشار از انرژی باشید. برایِ داشتنِ این انرژی باید خوابِ کافی کرده، غذایِ کافی در بدن خود داشته باشید، همچنین باید کاملاً هشیار و بیدار باشید. داشتنِ انرژی به میزانِ کافی به این معناست که اصلاً احساسِ خستگی نکنید. اگر در روز ۱۰ ساعت کارِ سخت انجام داده باشید و سپس بخواهید به باشگاه بروید و ورزش کنید، در حالی که مسیرِ آن را نیز به سختی طی می‌کنید، ورزشتان فایده و ارزشی نخواهد داشت.
بهترین زمان برایِ ورزش کردن دامنه گسترده‌ای دارد. ۶ ساعتِ اول پس از بیدار شدن معمولاً زمان مناسبی نیست چون تا آن زمان موادِ مغذی لازم واردِ جریانّ خونتان نشده‌اند؛ و همین طور انجامِ تمرینات پس از ۱۲ ساعت از زمانِ بیدار شدن نیز بی‌فایده است، زیرا در آن هنگام بدنتان خسته و آماده برایِ خواب است. برایِ مثال اگر شخصی ساعتِ ۱۱ شب می‌خوابد و ساعتِ ۷ صبح بیدار می‌شود، بهترین زمان برایِ ورزش کردنِ او بین ساعات ۱ تا ۷ بعدازظهر است. بنابراین شما گزینه‌های زمانی متفاوتی برای ورزش کردن خواهید داشت. معمولاً افراد در ورزش کردن و وزنه زدن در این ساعات مشکلی احساس نمی‌کنند.

توصیه مشاور: تحقیقات دانشمندان حاکی از آن است در ساعات اولیه پس از بیدار شدن از خواب به دلیل افزایش برخی از هورمون ها در بدن احتمال ایجاد لخته در خون و به تبع آن سکته افزایش می یابد.

 

 

 

 

 

 

/ 2 نظر / 80 بازدید
الهام

عالی بود...مرسی

الهام

خواهش میکنم،امیدوارم که براتون مفید بوده باشه.